Hakkımızda – La Charcuteria İstanbul

Farklı medeniyetlerin tarihsel bağlamları, coğrafi konumları ve iklim şartlarına göre farklı şarküteri kültürleri gelişti. LA CHARCUTERIA ISTANBUL, bu kadim gastronomik mirasları; günümüzün koşullarına uygun bir şekilde yeniden yorumladı. artisan üretim tekniklerini kullanarak geleneksel salamura, tuzlama, kurutma, olgunlaştırma ve tütsüleme yöntemleri ile bu farklı kültürlerin lezzetlerini sentezleyerek şarküteri severlere sunma misyonunu sahiplendi.

LA CHARCUTERIA ISTANBUL’un ar-ge mutfağı, 2020 yılı başında Maslak’ta kuruldu. Bu mutfakta, gastronomiye ve yenilikçiliğe duyulan tutkuyla usta şefimiz Şahap Şeren öncülüğünde kültürlere ve ülkelere ait şarküteri lezzetleri geleneksel üretim tekniklerini araştırarak, özü ve dokusu bozulmadan yeniden yorumlandı.

Bazı şefler gerek teknikleriyle, gerek yaşam tarzlarıyla, gerekse hikayeleriyle ve mutfak disiplinleriyle diğerlerinden ayrılır. Ustamız, Türk ve Dünya mutfağının geleneksel lezzetlerine kendi yerel yorumlarını katarak, artisan şarküteri kültürünün zenginliğini günümüze ve geleceğe taşıyacak reçeteler geliştirerek LA CHARCUTERIA ISTANBUL markamızın menüsü hazırlandı.

LA CHARCUTERIA ISTANBUL markamızın Grup şirketi Peyfen Gıda A.Ş. tesislerinin temeli Şubat 2021’de Zekeriyaköy’de atıldı. Eylül 2021’de ise günde 4.000 kilogram şarküteri üretim kapasitesi olan tesisimiz fiilen faaliyete geçti.

Tesisimizde artisan ve geleneksel üretim tekniklerine sadık kalarak, ileri derece modern et işleme makinalarıyla şarküteri ürünleri üretilmektedir.

LA CHARCUTERIA ISTANBUL markamız peynir, sos, meze, balık ürünleri, zeytinyağı, kahve ve çay gibi şarküteri kültürünün vazgeçilmez lezzetlerini de üretmektedir.

Hedefimiz; artisan anlayışla, geleneksel teknikleri günümüz teknolojisiyle birleştirerek et ve şarküteri sektörüne yepyeni bir uluslararası gastronomik trend katmaktır.

Afiyet Olsun